Skinsept mucosa - Betrix - hygienicke riesenia ECOLAB, TORK, Madel, Lotus...

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Skinsept mucosa

ECOLAB > INFOLISTY PRÍPRAVKOV > Infolisty ECOLAB HOSPITAL
Skinsept mucosa
Vodný roztok antiseptika určený na dezinfekciu povrchových slizníc a pokožky  hlavne v gynekológii, urológii a stomatológii. 
Používa sa pred: operáciou, gynekologickým zákrokom a pôrodom, katetrizáciou močového mechúra. K výplachu dutiny ústnej a nosohltanu pri zápachu z dutiny úst.
Krátka expozícia - rýchle usmrtenie baktérií, plesní, vírusov (aj HIV; Herpes simplex II), protozoí ako aj mikroorganizmov zapríčiňujúcich zubný kaz a zápach z úst
Remanentný – predĺžený účinok
Nezmenená účinnosť v  prítomnosti krvi a bielkovín
Priame použitie bez riedenia
Nevzniká rezistencia
Fyziologická hodnota pH (4,5-5,5)
Bezfarebný roztok

Zloženie: Obsah účinných látok v 100 g roztoku: 10,4 g etanol (96%), 1,67 g peroxid vodíka (30%), 1,50 g chlorhexidín diglukonát (20%). Purifikovaná voda, polyvinylpyrrolidon, kyselina mliečna.
Spektrum účinnosti: Účinok baktericídny, fungicídny, vírusinaktivačný (aj HIV, Herpes simplex II), protozoocídny.

Návod na použitie: Povrchové sliznice a pokožku dokonale zmáčať neriedeným roztokom pomocou tampónu a nechať pôsobiť. Dutinu ústnu a nosohltan vyplachovať alebo kloktať neriedeným roztokom. Doba používania max. 2 mesiace.
Upozornenie: Nedoporučuje sa použiť u kojencov a detí do troch rokov. Nepoužívať na veľkoplošné rany; zabrániť vniknutiu do očí a uší. Neaplikovať do brušnej dutiny (napr. intraoperatívne) a na sliznicu nosa a priedušiek. Zákaz použitia pri známej alergii na obsahové látky. V zriedkavých prípadoch je možné prechodné obmedzenie chuti a individuálny pocit tepla vyvolaný alkoholom. Textil pokvapkaný Skinsept mucosa neprať prostriedkami na báze chlóru. Chrániť pred deťmi!
Prvá pomoc: Zasiahnuté oči vyplachovať 15 min prúdom vody a vyhľadať lekára! Pri náhodnom požití nevyvolávať zvracanie, ale vypiť cca 0,5 litra vody a vyhľadať lekára! 
Skladovanie: pri  -10°C až +25°C v originálnom obale
Balenie: 24 fliaš á 500 ml ATM2
Výrobca: Ecolab Wien-Maribor-Tessenderlo-Düsseldorf
Dovozca: Ecolab Bratislava, spol. s r. o.,
Doba použiteľnosti: 1 rok
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky